درب پارکینگ

انواع درب پارکینگ

با توجه‌ به اهمیت درب‌ پارکینگ، می‌توان گفت که این نوع درب، حدود 40 درصد از نمای بیرونی ساختمان را تشکیل می‌دهد؛ پس مهم است که شما چه نوع دربی برای پارکینگ خود انتخاب می‌کنید که علاوه بر جنبه ظاهری، کیفیت و دوام قابل قبولی نیز داشته باشد. امنیت درب‌های پارکینگ نیز یکی دیگر از عوامل مؤثر در زمان خرید و نصب درب است که باید مورد توجه قرار گیرد که البته اگر محصول کیفیت خوبی داشته باشد، امنیت را نیز به دنبال خود خواهد آورد.

در ادامه مقاله سعی داریم تا در مورد انواع درب پارکینگ از جمله، درب پارکینگ مدرن، درب پارکینگ ریلی، درب پارکینگ فلزی، درب پارکینگ ساده بحث‌هایی داشته باشیم و نکات مفید درباره هرکدام از این نوع درب‌ها را به مخاطبان گرامی انتقال دهیم.

آشنایی با درب‌های پارکینگ

ویژگی‌های درب پارکینگ خوب چیست؟

در انتخاب درب فرفورژه پارکینگ، باید به عایق بودن آن‌ها توجه داشته باشید حتماً با خود این فکر را می‌کنید که پارکینگ که یک جزء بیرونی از ساختمان است.در صورت عایق نبودن درب چه اتفاقی خواهد افتاد؟ ولی باید در پاسخ به این سوال گفت بسیاری از پارکینگ‌ها به داخل خانه راه دارند و یابه‌اصطلاح به قسمتی از خانه وصل هستند؛ پس اگر برای درب‌های پارکینگ یک نوع درب عایق مانند، خریداری کنید از ورود هوای سرد در زمستان به داخل خانه جلوگیری خواهید کرد.یعنی به‌ طور کلی ممکن است هوای موجود در پارکینگ از طریق درگاه‌های مختلف به محل زندگی شما، منتقل شود؛ پس با استفاده از درب‌های پارکینگ عایق دار، در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

فنرهای مورد استفاده برای درب‌های پارکینگ نیز بسیار مورد اهمیت است. برخی از پارکینگ‌ها از فنرهای پیچشی برای این کار استفاده می‌کنند که در میزان 10000 سیکل تنظیم می‌شود و زمانی که در روز، 6 بار یا بیشتر باز و بسته شود، عدد خوب و قابل قبولی خواهد بود.

اگر می‌خواهید نور مناسبی وارد پارکینگ شود، بهتر است از درب‌های پارکینگ‌ پنجره‌دار استفاده کنید تا نور کافی محیط شما را روشن کند.

در نهایت برای انتخاب درب‌های پارکینگخوب باید به قیمت‌های آن‌ها نیز توجه داشت و یک دربخوب با قیمت مناسب انتخاب کرد تا هم امنیت و هم کیفیت را باهم داشته باشید و مسلماًهرچقدر هزینه بیشتری برای درب پرداخت کنید محصول باکیفیت‌تری نیز خواهید داشت.

درب پارکینگ الیزه تولیدی ثامن 09124403540

درب‌های پارکینگ فلزی

انواع درب پارکینگ کدام است؟

درب‌های پارکینگ در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام می‌توانند ویژگی‌های گوناگونی را از خود به نمایش بگذارند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

درب پارکینگ ساده

همان‌طور که از نامش نیز پیداست به درب گفته می‌شود که صرفاً به‌منظور حفاظت از یک مکان مورد استفاده قرار می‌گیرد و مشخصات کلی یک درب را به همراه دارد که ممکن است بدون استفاده از هرگونه ابزاری برای حرکت در پارکینگ نصب شود و گاهی به‌ صورت دستی نیز هدایت می‌شود. درب ویلایی مدرن یکی از بهترین درب های مورد استفاده در ایران است.

درب‌های پارکینگ مدرن

درب پارکینگ مدرنباتوجه‌به نوع قبلی پیشرفته‌تر است و امکانات متفاوتی در خود دارد و نقش و نگارهای به‌کاررفته در آن، جلوه خاصی به پارکینگ می‌دهد. این درب‌ها، گاهی اوقات از جنس فلز مقاوم ومستحکم هستند که علاوه بر زیبایی و جذابیت، امنیت و استحکام بیشتری نیز دارند. باتوجه‌به طراحی‌های مخصوص و مقاومت بالای این نوع درب، ممکن است قیمت بالایی نیز داشته باشند و عموماً از این نوع درب‌های پارکینگبرای ویلاهای مجلل استفاده می‌شود. 

درب‌های پارکینگ ریلی

ازدرب پارکینگ ریلی با عنوان درب کشویی نیز یاد می‌شود. این درب برای مکان‌هایی که فضای کم و محدودی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد که در داخل دیوار و سمت راست و چپ، محلی برای وارد شدن درب به داخل آن تعبیه شده است. سیستم حرکت این نوع درب‌ها توسط چرخ‌ دنده‌ها است و از گیربکس و چرخ‌دنده زنجیری به‌ منظور حرکت درب به سمت راست و چپ استفاده می‌شود.

ریموت مخصوص، سنسور حرکتی و چشمی، تمام تجهیزاتی است که باید در این نوع از درب‌های پارکینگ موردتوجه قرار گیرد. صدای پایین و قدرت بالایی در زمان حرکت دارند و با سرعت بیشتری نیز جابه‌جا می‌شوند.

درب‌های پارکینگ مناسب

درب‌های پارکینگ فلزی

درب پارکینگ فلزی یک انتخاب عالی برای صاحبان ساختمان است. اگر به دنبال درب‌های پارکینگمقاوم و کم‌هزینه هستید، این درب پیشنهاد خوبی است. این نوع درب‌ها قابلیت رنگ‌پذیری نیز دارند و شما می‌توانید هر نوع رنگ و طرح دلخواهی که دوست دارید روی آن‌ها پیاده کنید. حتی این نوع درب‌ها عایق حرارتی خوبی در برابر آتش‌سوزی‌های احتمالی نیز هستند.

   3 نکته مهم که پیش از خرید درب پارکینگ باید بدانید!

  • یک نکته خیلی کوچک دراین‌رابطه وجود دارد که باید مورد اهمیت قرار دهید. به رنگ و طراحی ساختمان خود نگاه کنید و در زمان خرید درباین نکته را در نظر داشته باشید که یک درب همرنگ و متناسب با رنگ و طرح ساختمان خود بخرید تا به‌واسطه تضاد در رنگ ساختمان و یا خانه، ظاهر نازیبایی به خود نگیرد.
  • دومین نکته توجه به آب‌وهوای منطقه‌ای است که در آن زندگی می‌کنید.به‌عنوان‌مثال اگر در یک شهر با آب‌وهوای بارانی سکونت دارید، نباید درب‌های پارکینگ چوبی راانتخاب کنید و درب فلزی نیز به‌واسطه باران و برف‌های زیاد منطقه، ممکن است دچار زنگ‌زدگی شود؛پس باتوجه‌به شرایط خود، از فروشنده بخواهید تا در این باره شما را راهنمایی کند.
  • به لولاها و فنرهای مورداستفاده بر روی درب‌های پارکینگدقت کافی داشته باشید تا امنیت درب به‌درستی حفظ شود؛ زیرا شما قرار است جزوی از دارایی خود که ماشین و یا ابزار دیگرتاناست را در آن حفظ کنید.

انواع درب‌های پارکینگ مناسب

سخن آخر  درب‌های پارکینگ انواع مختلفی داشته که به هریک از آن‌ها در این مقاله پرداخته شد و خصوصیات آن درب‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفت تا افراد با آگاهی بیشتری نسبت به خرید انواع درب پارکینگ اقدام کنند و از کیفیت و مقاومت درب خود اطمینان داشته باشند

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

2 دیدگاه

    1. سلام
      جناب آقای کامران در مورد درب پارکینگ و انواع درب پارکینگ میتوانید به سایت ثامن درب مراجعه کنید انواع درب مدرن ویلایی و درب پارکینگ ساختمان به همراه تصاویر کامل درب را میتوانید در این سایت مشاهده کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.